Térdsérülés

1. Tünetei, oka, következménye

Egyik legbonyolultabb, ezért leggyakrabban sérülő ízület. Sérülhet a szalag, a meniscus vagy az izületi porcfelszín vagy minden együtt. A sérülés során folyadék vagy vér gyűlhet az ízületben és gyulladás is gyakran alakul ki. Ez mind igen fájdalmas is lehet és mozgáskorlátozottsággal járhat. sportban a leggyakoribb, de a sérülés egy rossz mozdulatnál, megcsúszásnál és elesésnél is kialakulhat.  Lehet a fájdalmat és a tüneteket csillapítani, de akár műtétre is sor kerülhet. Szerencsés esetben a gyulladás és a duzzanat, vérömleny megszűnik, de átmehet krónikus, formába elhúzódó, nem gyógyuló formába is.

2. A térdsérülés kezelése

A térdsérülés hagyományos kezelése:

Nem szteroid fájdalomcsillapító gyógyszerek: ezeket receptre vagy anélkül lehet szedni rendszeresen vagy időszakosan. Komoly terhet rónak mellékhatásként a gyomorra (pl. hányinger, hányás) illetve  a májra (pl. kóros májfunkciós értékek), de okozhatnak fejfáját vagy szédülést is a gyógyszerútmutató szerint.

Tapasz: helyileg ható gyulladáscsökkentővel átitatott tapaszok. Nem olcsó a használatuk, kevésbé hatásosak és gyakran le is esnek (főleg izzadáskor), fürdeni is nehézkes velük.

Szteroid tabletták és injekció: nagyon erős fájdalomcsillapító és gyulladás csökkentők. Majdnem mindig hatásos. De a mellékhatásai is ugyanilyen erősek. Mivel hormont tartalmaznak, ezért hatnak a hormonrendszerre is, pl menstruációs zavarokat is okozhat a betegtájékoztató szerint. Ezen kívül a gyomorfekély, szívritmuszavar, magas vérnyomás és görcsroham is szerepel a mellékhatás listán a betegtájékoztatóban.

Fizikoterápia: ultrahang, elektromos kezelés stb. Ezek már jóval hatásosabbak. Sok kezelés kell. A mai egészségügyben nehéz bejutni erre és nem annyi kezelést kapunk, amennyi szükséges, hanem amennyit előírtak a szakorvosok. Nehézsége, hogy rendszeresen el kell járni kezelésre adott időpontban. A sérülés után általában szükséges.

Gyógytorna: nagyon fontos az ízületek mozgatása, ez a rehabilitáció alapja sérülést követően. Viszont az ízületi- és szalaggyulladásokat nem gyógyítja meg. Hosszú távon költséges és sokaknak nehézkes (akár a fájdalom miatt is) egy jó szakemberhez eljárni akár másik városba, kerületbe.

Fürdők, gyógyvíz: ezeken a helyeken fizikoterápiát, gyógytornát és masszázst stb. vehetnek igénybe. Hazánkban több ilyen magas színvonalú hely van. A nehézsége, hogy 2-4 hétre el kell menni. Itt tölti a nyaralását vagy betegállományban kell megtenni. Persze nem is olcsó. De komolyabb sérülés után akár ez szóba jöhet.

Műtétek: artroszkópia, nyílt műtétek. A térdsérülés kezelésében ez a végső lépés. Ha ez nem hat, akkor hogyan tovább? A műtét után lehet gyulladás vagy más szövődmény, illetve nem biztos, hogy elmúlik a fájdalom.

3. Hogyan segít a Safe Laser?

A 40 éves orvosi lézer kutatás eredményeként kifejlesztett Safe Laser készülékekkel végzett lézer kezelés fájdalomcsillapítógyulladáscsökkentő és biostimuláló hatást fejt ki a megvilágtott területen.

A mozgásszervi problémák esetében az ízületek, izmok és szalagok regenerációja figyelhető meg a hosszútávú bevilágítás következtében, mely a panaszok csökkenésével, gyakran megszűnésével jár.

Térdsérülés esetén a Safe Laser 500 infra használata javasolt

Információkérés - időpontkérés kipróbálásra

  • A leletet kizárólag Dr. Hegedűs György látja, majd törlésre kerül.
    Dobd a fájlt ide, vagy
    Engedélyezett fájl típusok: jpg, gif, png, pdf., Max. file size: 128 MB.
    • A DrLaser.hu célja, hogy minden megyében megtekinthető, kipróbálható, megvásárolhatóak legyenek a Safe Laser termékek. Már jelenleg is több vidéki városban elérhetőek. Ezért kérjük, adja meg városa nevét, hogy segíthessünk, hol találja Önhöz a legközelebbi Safe Laser pontot. Illetve ezen információk alapján tervezni tudjuk, hol érdemes legközelebb Safe Laser pontot nyitni.
    • Az Adatvédelmi szabályzatott a weboldalon a láblécből éri el
    • Ez a mező az érvényesítéshez van és üresen kell hagyni.